fbpx

 787 20 33 20

Lena Uzdowska - Mistrzynią Dolnego Śląska U12

Lena Uzdowska - Mistrzynią Dolnego Śląska U12


Po przerwie od rywalizacji na kortach związanej z pandemią koronawirusa Polski Związek Tenisowy wznowił rozgrywanie turniejów.

Mistrzostwa Województwa w kategorii do lat 12 zorganizowano w Szczawnie Zdroju, gdzie rozegrano zawody dla najlepszych zawodników w regionie. Łącznie w turnieju zagrało ponad 35 tenisistek i tenisistów. Zmagania okazały się bardzo udane dla młodej zawodniczki z Tenis Park Bolesławiec. Lena Uzdowska została rozstawiona w drabince z numerem drugim, a cały turniej pewnie wygrała bez straty seta.

Tenisistka z Bolesławca w finale pokonała zawodniczkę rozstawioną z numerem 1 - Jessicę Pabisiak (6:1 6:4) - tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 12. Jest to dotychczas największy sukces Leny, która dopiero w zeszłym roku na dobre rozpoczęła rywalizację w turniejach PZT.

Lena Uzdowska

Lena Uzdowska zapytana jak ocenia swój udział w mistrzostwach odpowiada:
Zagrałam kilka ciężkich pojedynków, jestem bardzo zadowolona ze swojej gry, zwłaszcza serwis pozwolił mi zdobyć wiele punktów. Potrafiłam, odwrócić losy kilku gemów będąc w trudnej sytuacji grając bardzo powtarzalnie.
Trener Bartłomiej Chodyra chwali swoją podopieczną:
Pomimo dość krótkiej przygody z tenisem Lena zrobiła bardzo duży postęp w grze. Jest młodą, ambitną i bardzo zdolną zawodniczką. Uważam, że ma wielki potencjał sportowy i dużą lekkość gry. Jej tenis jest bardzo przyjemny dla oka. Wygrana w tym turnieju na pewno bardzo cieszy, ale jesteśmy również świadomi, że Lena jest na początku swojej tenisowej drogi i jeszcze bardzo dużo pracy przed nią.
Lena zapytana o plany na przyszłość:
W następny weekend jedziemy na Mistrzostwa Województwa lecz tym razem do lat 14 (młodziczek). Później mam obóz tenisowy w Muszynie, który będzie przygotowaniem do Mistrzostw Polski. Odbędą się one na początku lipca w Szczecinie, a wczorajsze zwycięstwo daje mi możliwość startu w tej imprezie.
Rodzice również nie kryli zadowolenia.
Bardzo się cieszę ze zwycięstwa córki. Wierzyłam w jej umiejętności i jestem szczęśliwa, że wykorzystała je podczas tego turnieju. Nie odpuszczała żadnego punktu i walczyła do końca, przez co miło się oglądało jej mecze. Jestem z niej bardzo dumna i liczę, że to zwycięstwo zmotywuje ją do jeszcze cięższej pracy i będzie walczyć o jeszcze lepsze wyniki - mówi szczęśliwa mama Leny.

Lena Uzdowska na co dzień trenuje pod opieką trenera Bartłomieja Chodyry w Tenis Park Bolesławiec (www.tenispark.pl) przy ul. Lubańskiej 77 . Drugim trenerem jest Rafał Kwieciński, a przygotowanie motoryczne objął Sebastian Łokaj z Level Up.